Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou televizní poplatky za PC správné? od Tomáš - Řekl bych, že část předložených argumentů je chybných....

  • 10. 11. 2008 10:30

    Tomáš (neregistrovaný)

    Řekl bych, že část předložených argumentů je chybných. ČT se musí honit za sledovaností, protože prodává reklamu. Je to kočkopes, nebo spíš prasopes. U komerčních televizí neplatím paušální poplatek, zaplatím to v ceně inzerovaného zboží. U placených kanálů zase nebývá reklama (aspoň si to myslím, nemám ani televizi, natož předplacený kanál). ČT má oba zdroje příjmu, čímž 1) neskutečně prudí diváky, protože jim pořád pouští reklamu a 2) kazí trh, protože si může dovolit prodávat reklamní čas lacino.

    Také bych netvrdil, že bez ČT bych se nemohl podívat na kvalitní film. Na novinových stáncích se prodávají levná DVD, kde si můžu vybrat. V některých případech mizí DVD rychleji, než by člověk mohl odhadovat podle "sledovanosti" v televizi, či vysílacího času (mám na mysli třeba Seriál Red Dwarf, Yes Minister, staré ohádky a večerníčky apod.). U těch DVD je jednoduché měřit oblíbenost - dobré=prodá se, špatné=neprodá se.