Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou televizní poplatky za PC správné? od onyx - Podpora média veřejné služby ... proč ne. Ovšem...

 • 7. 11. 2008 15:39

  onyx (neregistrovaný)

  Podpora média veřejné služby ... proč ne. Ovšem pokud médium veřejné služby není ovlivňováno trhem. Což se o médiu veřejné služby dostávající příjmy za reklamu říct nedá.
  Dále by mě zajímalo, zda ony koncesionářské poplatky dostává i ČT4. Podle mě ČT4 je sportovní kanál, do jehož provozování by se peníze z koncesionářských poplatků neměli dostat.
  Další věc, pokud je vyroben nějaký pořad za přispění koncesionářských poplatků, neměl by být dále prodáván a měl by zůstat pouze v České Televizi případně Českém rozhlase a ČTK. Pokud ho ČT poskytne za úplatu k vysílání, je takový pořad komerční. Od pořadů vyrobených za pomoci koncesionářských poplatků bych očekával, že budou volně šiřitelné.
  Byl bych rád, kdyby mi autor odpověděl ja jednu věc. Nedovedu si totiž vysvětlit, proč je ve veřejném zájmu, aby Česká televize vysílala film, který se před půl rokem vysílal nebo do půl roku bude vysílat na některé z komerčních televizi.

  Jinak u televize s poplatky není celkem problém, jejím primárním účelem je přijímat televizní vysílání. Kvůli tomu taky televize vznikla a lidé si kvůli televiznímu pořizují (pokud si pouze chtějí koupit zobrazovadlo ke svému DVD přehrávači, mohou si pořídit něco bez televizního tuneru). Na druhou stranu, počítače vznikly za podstatně jiným účelem a to, že umí přijímat televizní vysílání prostřednictvím Internetu, beru jako vedlejší efekt. Takže podle mě by bylo správné platit za počítač pouze v případě, že by obsahoval televizní tuner. Pokud by třeba někdy časem poplatky za počítač jako zařízení schopné přijímat TV vysílání přece jenom vznikly, souhlasil bych s nimi pouze v případě, že by existovaly i počítače, u kterých by schopnost přijímat TV vysílání byla omezena, bez toho aby byly omezeny ostatní funkce počítače (např. připojení k internetu).