Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou televizní poplatky za PC správné? od Petr Krčmář - [17] Problém je, že veřejnoprávní médium stojí vždy...

  • 7. 11. 2008 16:02

    Petr Krčmář (neregistrovaný)

    [17] Problém je, že veřejnoprávní médium stojí vždy před dilematem: vydávat pořady pro menšiny a vytvářet skutečnou alternativu nebo soupeřit s komerčními médii. V prvním případě mu klesne sledovanost a lidé se budou ptát, proč mají platit za něco, na co nikdo nekouká. Ve druhém případě se budou lidé ptát, proč platit za něco, co mají na komerčních kanálech zadarmo. ČT nezbývá než mezi těmito extrémy "nějak bruslit".

    [19] Internet nic neposkytuje. Internet je hromada drátů a počítačů. Informace musejí poskytovat zase jen média. Se vzduchem je to stejné: jako CBčkář si můžete řvát do éteru cokoliv, ale lidé sledují zase jen média. Internet v ohledu komerčních médií nic nemění. Zase je třeba si na sebe vydělat.

    [20] Odpověď na otázku "proč" dává celý můj blogpost nahoře. Nejde o jednotlivce, ale o vliv tohoto média na společnost a na jeho komerčně nenahraditelnou úlohu.