Hlavní navigace

Názor ke článku Jsem Facebook skeptik... a hodně od Michal Hanisch - Souhlasím s Martinem Malým. Facebook je přesně takový,...

  • 15. 1. 2010 17:06

    Michal Hanisch (neregistrovaný) 213.180.48.---

    Souhlasím s Martinem Malým. Facebook je přesně takový, jaký si ho člověk udělá a co od něj čeká. Já ho používám pro udržení kontaktu s lidmy, které nemohu vidět každý den. Slouží mi jako prostředek komunikace, domlouvání akcí. Sdílení zajímavých odkazů (ne všichni znají bookmarkovací služby) o kulturních akcí apod. Trapné skupiny neřeším a ignoruju, trapné nicneříkající fanstránky ignoruju, ankety a veškeré nedůležité aplikace a hry blokuju a jednoduše mi pak život neotravují v news feedech (je to jednoduché, než nadávat na to, že to zasírá Zeď, prostě je nadobro vypněte). Co se týče osobních dat: každý, kdo chce a jak chce. Kdo nadává na problém se soukromím, neměl by nikdy na net lézt a už vůbec ne vyplňovat kompletně svůj profil. Mám v přátelích opravdu jen ty, které chci. Ti, kteří otravují kvízama, buď vypnu, nebo jednoduše odstraním. A je to. Jednoduché.

    Problém vidím od jednoho momentu. Jsem na Facebooku už od doby, kdy to byla ještě uzavřená síť pro sš a vš v Kanadě a USA. Tehdá to byla paráda. Jen "rozumní uživatelé", vstup na pozvánky :-). Když se Facebook otevřel, našel jsem ztracené kontakty a lidi. Bylo to ještě lepší. Největší průser, který se týká toho, o čem často výše píšete, byl moment, kdy se Facebook přeložil do češtiny. To začnul příliv uživatelů, kteří by se na něj normálně nehrnuli, protože by tomu nerozuměli a přiznejme si, ti to kouzlo "zkazili" asi nejvíc :-). Proto ten příliv puberťáků z libimseti. Kdyby zůstal Facebook v angličtině, mělo bychom více klidu a pohody.

    Nicméně si uvědomme i přes to všechno jednu věc: je to další komunikační kanál, ať někde chce nebo nechce. Jasně, je to módní a mě taky již irituje, když o tom kdejaké média točí a píší a často podávají informace o FB takové, které už všichni dávno víme rok, dva. Objevují objevené a to je trapné. Uzavřel bych to asi tím, že demokracie je krásná věc: každý se může svobodně rozhodnout. Někdo tam chce být, někdo ne. Někdo ho chce používat rozumně, někdo z toho chce dělat smetiště. Každému jak je libo. Jen nedávejte prosím na to, že to je služba, která nic neumí. Stačí se podívat do nastavení a možná zjistíte, že si Facebook můžete udělat jaký chcete, co se týče ochrany osobních dat, tagování, sdílení dat, aplikací a podobně.