Hlavní navigace

Názor ke článku Jsem Facebook skeptik... a hodně od Martin Malý - "Ale Facebook je fenomén, všichni na něm musejí...

 • 14. 1. 2010 17:24

  Martin Malý (neregistrovaný) 85.207.228.---

  "Ale Facebook je fenomén, všichni na něm musejí mít profil a firmy obzvlášť. Vlastně se ještě neví, jestli je to k něčemu dobré a jak by se to dalo využít, ale když to mají všichni, tak je to asi podstatné, že?" - dej místo Facebook "Second Life" a máš hezky popsanou situaci před dvěma lety. :)

  Facebook sám o sobě není špatný. Jen je, bohužel, už dávno nasycen lidmi, u nichž stojím o to, abych s nimi byl v kontaktu, a současné změny směřují spíš k tomu, že bude přibývat těch "za obzorem mého zájmu".

  Jak správně píše Dan Dočekal: "Jaký Facebook si uděláš, takový budeš mít." Když nemáš mezi "frendy" pitomce, co si dělají kdejaký kvíz a zvou tě do kdejaké skupiny, je to rozumný nástroj. Jenže pak se jednou podíváš za hranice svého ghetta, a zjistíš, že mimo tvou enklávu je to na Facebooku samý mamlas, trotl, gauner nebo blbá pipina, lidi, s nimiž by sis do hospody nesedl, a mezi nimi bloumají zdivočelí marketingoví pohůnci, vycukaní z toho, že musí sehnat pro klioše skupinu s 50K fanoušků, reklamní agentury co se o Facebooku dozvěděly před měsícem na školení "Facebook a marketing" a spammeři či podobná verbež.

  A člověk pak pomalu přemýšlí, jestli to má pro něj perspektivu a smysl. Jestli ještě někdy přijde někdo, koho si s chutí přidám do "enklávy". Obávám se, že z tohoto úhlu pohledu je třeba pro mne Facebook za zenitem a bude lepší od něj spíš nic moc nečekat.