Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Lael Ophir - [107] Frameworky řeší opět jen část problematiky. Knihovny...

 • 26. 5. 2013 17:32

  Lael Ophir (neregistrovaný) 90.181.145.---

  [107] Frameworky řeší opět jen část problematiky. Knihovny samozřejmě můžete použít, ale problém je v tom, že jich každé distro může mít jinou množinu a v různých verzích. Přečtěte si třeba o problémech Adobe s hloupým pluginem do browseru:
  http://www.root.cz/clanky/proc-trva-vyvoj-flash-9-pro-linux-tak-dlouho/

  Deamony možná neřešíte, ale spousta lidí je řešit potřebuje.

  Pokud vám zařízení s Windows mrzne, asi udělali soudruzi výrobci něco špatně :). Opakuji že Windows jsou velmi stabilní, a není důvod, aby mrzly. Pokud zatuhnout, bývá za tím typicky nějaký (necertifikovaný) driver třetí strany.

  Promazání home adresáře je v principu velmi podobné promazání registry - prostě odstraníte to co patří dané aplikaci. Pokud po odinstalaci zůstane něco v Program Files, udělal autor aplikace chybu v instalátoru.

  [108] S těmi aktualizacemi bez restartu je to ještě horší. Když se aplikace nerestartuje, může načíst špatné resources, pluginy apod. A když se u typického process-driven modelu pustí další kopie procesu, ale neočekávaně jiné verze než toho co je v paměti, může to skončit ještě hůř.