Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Lael Ophir - [78] Aplikace nesoucí drivery jsou na tom s...

 • 22. 5. 2013 2:30

  Lael Ophir (neregistrovaný) 90.181.145.---

  [78] Aplikace nesoucí drivery jsou na tom s kompatibilitou hůř, protože model driverů se vyvíjí. Pokud narazíte na problém s jinou aplikací, v 99% případů je za tím idiocie autora aplikace. Ukázkou může být reasource stealing. Aplikace otevře v system32 knihovnu Shell32.dll a vyhrabe z resources animaci kopírování souboru. Sice to není dokomentované, ale hej - funguje to! V příští verzi Windows je ta animace někde úplně jinde a v jiném formátu, a program spadne. Animace kopírování souborů je mimochodem přiložená v SDK ve formátu AVI, ale to autora-prase moc nezajímá. Podobných i horších příběhů vývojáři v MS nasbírali tuny.
  http://blogs.msdn.com/b/oldnewthing/archive/2005/10/26/485133.aspx
  http://blogs.msdn.com/b/oldnewthing/archive/2003/12/23/45481.aspx
  http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2006.11.windowsconfidential.aspx
  http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2006.10.windowsconfidential.aspx
  http://blogs.msdn.com/b/oldnewthing/archive/2005/09/01/459023.aspx

  Na Windows se pro HW píšou drivery testované se skutečným HW, které umí využít jeho specifické vlastnosti. Například tiskárna umí zásobníky papíru, podavače, výstupní zásobníky, tisk na fólie a potisk DVD. Na Linuxu máte k dispozici leda generický PCL driver, který něco možná umí, a s vaší tiskárnou ho autor nikdy netestoval. Generické drivery ovšem existují i pro Windows.

  Kdo psal ten driver pro notebooky Samsung? "Komunita", jak bývá zvykem. A větší množství dister ten driver převzalo. Čí je to chyba? Podle mě vývojového modelu "bazar". A hlavně: zajímá taková diskuse uživatele, který si stáhnul LiveCD s Linuxem, při bootu s ním bricknul notebook?

  [80] Věřím že notebook dodaný s Linuxem může být odladěný. Ovšem prodává se jich minimum, protože jsou prakticky neprodejné. Navíc když si zdejší diskutér má koupit ntb s Linuxem, chce také svoje oblíbené distro, protože už vyzkoušel šest dister, a jedno mu vyhovuje. Takže ne, všechny stroje s Linuxem jsem instaloval z CD/DVD. Někdy to bylo celkem vtipné. Po bootu člověk vybere češtinu jazyk setupu, a hned příští dialog má rozpadlé kódování. Nebo člověk narazí na instalační GUI, které spadne při stisku tlačítka "Back". Nebo je instalační GUI proložené chybovými hláškami. Pravda, poslední roky alespoň instalace procházejí.

  Javu mám rád jako čistý a jednoduchý jazyk. Bohužel jako platforma je dost na nic, protože toho spoustu neumí. .NET toho umí daleko víc (třeba ohledně tisku), je rychlejší, aplikace mají standardní GUI, má lepší správu paměti, a hlavně není tak neskutečně děravý. Jinak service v C# samozřejmě můžete napsat, ve VS najdete template. BTW ve Windows jako service můžete spustit skoro cokoliv, stačí to pustit přes srvany (byť to logicky má svá omezení). Nicméně řeč byla o zjištění, jak deamony na stroji existují, případně provedení nějaké akce nad nimi (třeba zastavení vybraného deamonu).

  O čem jiném jste tedy mluvil o Windows a RAM?