Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Eda Beda - Nezapomínejme na mobilní Windows. Windows mobile ja krásná...

 • 21. 5. 2013 22:55

  Eda Beda (neregistrovaný) 213.226.245.---

  Nezapomínejme na mobilní Windows. Windows mobile ja krásná ukázka stability a funkčnosti, že..

  Lael - ono jde taky o to, jak efektivně to dokáže ten který OS dělat. Ano, Linux se musí poladit a to je právě to, co u Windows tak dobře nejde. Proto asi na superpočítačích dominuje.

  Windows mají naopak špičkovou zpětnou kompatibilitu, na Windows 8 (32-bit) není problém spustit třeba aplikaci psanou pro Windows 95 - nezlob se na mě, ale tomu nevěříš ani ty sám.
  Už sem se setkal s aplikacemi, které nešly nainstalovat po aplikování SP.
  Abych byl konkrétní, hra Runaway 1 díl, pod XP SP1 nainstalovat šla, pod XP SP2, 3 ne.
  Fuck sqělá ukázka kompatibility. A to se týká spousty dalších starších aplikací, her. Zejména těch pro W9x.

  Co se ještě týče kompatibility, tak podpora staršího HW (tiskárny třeba atd.) je v Linuxu na lepší úrovni jak ve Windows. Pro 3 roky starý HW se výrobce prostě neobtěžuje udělat nový ovladače pro nový Windows. Zatimco v Linuxu je HW podporován mnohdy přímo v jádře a neni s nim problém ani na nejnovější distribuci.
  Tolik tedy k té kompatibilitě.

  PowerShell na Linuxu nemáte - zaplať pánbůh, taky na co?
  Photoshop chybí, to je pravda. Ale jinak Gimp je dobře použitelný, i když PS se nemůže rovnat, to je jasný.

  A nějakou zvláštní shodou okolností jsou ty lepší aplikace pravidelně pro Windows - tak třeba CAD pro Linux existuje a nejni to ořezávátko, R software je pro Linux taky.
  Kdyby byl Linux více rozšířený, tak by bylo i více aplikací.

  Nějaký kovbojský driver používal interface BIOSu - a kdo ten driver psal? Je to chyba Linuxu? Nebo co se tim snažíš dokázat? Špatně napsaný drivery se vyskytujou všude. Zejména na Windows ;-)

  Pokud Vám ve Widlích připadá něco zapeklitě schovaný, je to proto, aby to hned LinLamy nenašli a nerozhrabali - tak to mě pobavilo. To ja zatim největší vtip co sem tu čet.