Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Don - :D já se musím smát... koukám že je...

 • 21. 5. 2013 22:10

  Don (neregistrovaný) 77.78.89.---

  :D já se musím smát... koukám že je spousta LAM, který neumějí použít nic jinýho než Linux a prohlašují Linux nadevše :D :D

  1) Nikdy jsem neměl co se periferního HW týče větší problémy než s Linuxem... Jeden rádoby update jak tomu říkáte, podle mě hotbug, a přestala fungovat tiskárna, jasně, tyhle problémy jsou i u Woken.

  2) Pokud Vám ve Widlích připadá něco zapeklitě schovaný, je to proto, aby to hned LinLamy nenašli a nerozhrabali. Co se podpory či komunitní (ve smyslu okolo motajících se lidí) týče, nikdy se mi nestalo, že bych něco nevyřešil Googlováním.

  3) Pro I.T. (ne IT) z učebny s XP a Linuxem... Divim se, že jste tam nechali optický mechaniky, vypálit si Linux Live cd svede díky spoustě podpory i moje 9ti letá neteř po tom, co ji na to navedu nápadem (tak jak se to ve školách šíří), takže to, že Vám někdo rozhází systém na disku, za to můžete poděkovat Linuxu. :)

  4) Měsíce běžící Windows bez restartu není sci-fi. V serverovně mi běží stroje s WS2003, WS2008, W XP Home a W7 nepřetržitě bez restartu několik měsíců. Jen si tam kde kdo nemůže instalovat kdejakou srágoru co si stáhne z netu od nějakého lepiče kódu, a není po poskládaný z různorodých součástek za pětistovku z druhý ruky.

  5) Okamžitě fungující linux po instalaci sice je, ale na právě aktuálně staženou distribuci se stáhne milión updatu různejch aplikací, který ani nepoužíváte.

  6) Nevím se děláte s Widlema, že Vám startujou tak dlouho, nejspíš to bude tím, že provozujete XP (letitou starožitnost) na novým železe s dolepenou podporou XPček. Me naběhnou W8P do minuty, vč. SQL server, Web serveru, sítových a virtuálních disků, messengerů a dalšího balastu.

  7) I když to tak vypadá, nezatracuju Linux, zatracuju komunitu, která hlásá ni než Linux (jste jak Adolf s čistou rasou :) )

  Dřív jsem linux používal pro záchranu dat z počítačů se spadlýma Widlema ale s tim bylo s příchodem W7ček útrum.

  A odpověď na otázku ? Linux pro lidi, co si potřebují vlézt na FB, napsat dokument, udělat tabulku, kdo chce pracovat a ne hledat SW který některá z distribucí tak rozhodně Win 7 - 8.