Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Seti - To je zase zábavná diskuze :-) I když Laela...

  • 21. 5. 2013 11:45

    Seti (neregistrovaný) 85.71.191.---

    To je zase zábavná diskuze :-)

    I když Laela považuji dost často za demagoga, tak tady s ním souhlasím. Po 15 letech "koketování" s linuxem dnes používám na desktopech Win7 (ojediněle jestě WinXP) + spoustu OSS. Linux na desktopu pro mě prostě přestal být zajimavý. Hromada GUI, žádné nefunguje pořádně. Buďto jsou to molochy, kde sice lze nastavit kdeco (nebo taky skoro vůbec nic), ale než to nastavím, mám nainstalované Win x-krát, nebo minimalistické, kde něco nastavit znamená vrtat se v konfigurácích, pokud se to vůbec nastavit podaří. Věčné změny ve všem, aniž by se cokoliv dotáhlo do použitelného stavu. Spousta drobností, které nemají jednoduché (nebo jakékoliv) řešení, ať již jde o neplynulé přehrávání videa v rychlých scénách (nefungující v-blank), nebo Pulse audio s jeho "klikáním" při spuštění přehrávání.

    Na pracovním NTB (Win7 x64) žádné problémy s hibernací, multitaskingem, stahováním z netu, warningy, nebo čímkoliv, co zde zaznělo, problémy prostě nemám. Poslední restart byl někdy začátkem roku (update), od té doby hibernace, a to mi na tom běží kvůli vývoji (a testování blbinek) i několik virtuálních mašin. Jediné, co mi chybělo, byly přesuny a úprava velikosti oken myší kdekoliv v oblasti okna, ale tady pomohl autohotkey a jednoduchý skriptík (mimochodem úžasný nástroj) a hle! Win+levé myšítko přesun okna a Win+pravé myšítko úprava velikosti, nemusím lovit titulky nebo okraje :-)