Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Lael Ophir - [24] Vám se (L)Ubuntu probudí ze spánku? Velká...

 • 19. 5. 2013 18:23

  Lael Ophir (neregistrovaný) 90.181.145.---

  [24] Vám se (L)Ubuntu probudí ze spánku? Velká gratulace :)

  [25] Kečup? Fuj. Nejlépe chilli, může být i hořčice.

  [29] Pokud se něco chová nedeterministicky, asi se na to špatně koukáte. Kdybyste se troubleshootig Windows učil jen tak dlouho, kolik času jste strávil nad úchylným vi, tak byste dávno neměl problém.

  Právě teď mi jede stovka procesů, 1600 threadů, mám otevřeno 100k handlů a běží mi dva virtuální stroje. A to jsem včera po měsíci restartoval kvůli patchům, takže mi spousta aplikací ještě stojí. Co podle vás dělám špatně, když mi to na Windows běží jak hodinky?

  [40] Win8 jsou hnusné omalovánky? Totéž příznovci Linuxu tvrdili o WinXP :)

  [47] Windows nemá moc komponent, které by byly vyloženě lepší nebo promyšlenější než na Linuxu - naopak. Windows mají výrazně lepší kernel (modifikovaný mikrokernel, HAL, preemptivita, lepší správa paměti bez overcommitu a OOM Killeru, prioritizace IO, podpora Unicode), spoustu API které na Linuxu chybí (přidání uživatele, přidání služby/deamonu), zaručenou sadu API na každé instalaci (GUI, imaging, 3D grafika, zvuk), a samozřejmě daleko lepší GUI. Linux je technický pravěk.