Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Lael Ophir - [3] Existuje snad nějaký důvod, proč byste se...

 • 19. 5. 2013 18:22

  Lael Ophir (neregistrovaný) 90.181.145.---

  [3] Existuje snad nějaký důvod, proč byste se nemohl zajímat o činnost Windows stejně jako u Linuxu?

  [4] Windows se uspávají bez ohledu na běžící aplikace. Vypínání na aplikace čeká, protože když se aplikace neukončí korektně, tak uživatel nejspíš přijde o nějaká data.

  [7] Osobně své počítače výhradně uspávám, a takovéhle problémy jsem nikdy neměl. Samozřejmě ale mám certifikované sestavy i notebooky.
  Pro uživatele Linuxu možná není nezvyk nechat notebook uspat. Nezvyk je ale když se potom i probudí, tedy podle mých zkušeností. Samozřejmě si můžete pár hodin hrát s konfiguráky, a třeba to rozchodíte tak, že se notebook většinou dokonce probere, ale pro mě je to trochu málo.

  [15]
  - Windows mi startují velmi rychle, a po přihlášení jsou použitelné během pár sekund. Asi natahujete do paměti po přihlášení spoustu balastu.
  - Pracovní plochy existují jako doplněk, ale nikdy mi nechyběly.
  - K multitaskingu jen tolik, že ve Windows se například nezadrhává zvuk při zvýšené zátěži CPU, přepínání mezi programy, přepínání do konzole apod.
  - Zpomalení počítače při stahování souboru asi bude mít něco společné s antivirem, každopádně normálně se to nestává.
  - Když je počítač idle, probíhají tasky údržby, jako například defragmentace FS. Ano, defragmentace FS na pozadí.
  - Ve Windows Exploreru byste se měl naučit najít Computer a pod ním disky. A chce to v preferencích zaškrtnout Automatically expand to current folder, jinak je aktivovaná "lama-protection". Vlastní organizace FS mi přijde OK, na rozdíl od mountpointů jasně vidíte jednotky (i když samozřejmě není problém si partition přimountovat do adresáře).
  - Konfigurace je katastofou na Linuxu. Konfiguráky bez sekcí, se sekcemi, v XML, se složenými závorkami, a kdo ví jaké ještě. Další katastrofou jsou konfiguráky s hesly šifrovanými stejně na každém počítači, což je bohužel vidět i u prasáckých aplikací ve Windows (FTP hesla v Total Commanderu). Na přenos kompletní konfigurace na jiný poč použijte wizard, pro jeden program stačí provést export větve Registry.
  - PowerShell je daleko silnější, než jakýkoliv unixový shell. Ovšem i cmd.exe umí daleko víc, než si uživatelé unixů myslí.
  - Množství ovladačů, a hlavně jejich funkčnost, je proti Linuxu nesrovnatelně lepší.
  - Pro flashky tuším od Windows 2000/ME není třeba instalovat ovladače.