Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Ivorne - Tak úplně s tím nesouhlasím. Otázka dává smysl...

  • 19. 5. 2013 0:05

    Ivorne (neregistrovaný) 188.120.217.---

    Tak úplně s tím nesouhlasím. Otázka dává smysl i pokud se oprostíme od zaměření na konkrétní užití zvažovaného OS. Prostě bych řekl že Linux má v mnoha ohledech lepší návrh i implementaci, je tam méně black boxů a je rozhodně více otevřený (což je pro vývojáře hmatatelná výhoda). Windows nemá moc komponent, které by byly vyloženě lepší nebo promyšlenější než na Linuxu. Prostě mi z toho vychází, že pro uživatele je obecně pohodlnější použít Linux než Windows.

    Uznávám, že otázka v diskusi "Je lepší Linux nebo Windows?" je v internetové diskusi nesmyslná. Není to ale způsobeno tím, že by nedávala smysl, nebo by se na ní nedala najít spolehlivá odpověď (což je opravdu obtížné), ale je to proto, že je příliš obecná. Když se zeptáte na něco konkrétního (jak funguje v Linuxu virtuální paměť), tak už se o tom dá diskutovat k věci bez nějakého rozptylování. Když se ale zeptáte na tak extrémně obsáhlou otázku jako Linux vs Windows, tak se každý bude bavit vlastně o úplně jiné části otázky a nikdo se s nikým nedomluví (leda že by se po letech diskuse na toto téma vyvinula nějaká terminologie zvláště pro toto téma a na jejím základě by se lidé dorozuměli a nějakou rozumnou informaci by si i předali).