Hlavní navigace

Názor ke článku „Je lepší Windows nebo Linux?“ je špatná otázka od Miloslav Ponkrác - [32] „Jinými slovy pro správnou odpověď je potřeba...

 • 18. 5. 2013 5:54

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.53.---

  [32] „Jinými slovy pro správnou odpověď je potřeba znát řadu dalších podmínek a situaci tazatele. Pak mu můžu říct o výhodách jeho řešení. Ale samotná otázka „co je lepší“ je stejně nesmyslná jako „jsou lepší špagety nebo rýže“. To je to, co jsem se snažil říct.“

  Ale nikoli. Pro člověka, zdůrazňuji pro člověka nadaného lidským myšlením, nikoli hloupého robota je naprosto správná odpověď bez dalších znalostí nabíledni:

  Otázka: „Je lepší Windows nebo Linux?“

  Naprosto správná odpověď: „To záleží na tom, co od toho čekáš/potřebuješ.“

  Výše uvedená odpověď je velice běžná. Pokud se ptá laik, často netuší, zda na otázku je nebo není možné odpověď přímo ANO/NE. Tázající tedy podle situace může zvolit správně buď binární ANO/NE, nebo odpovědět šířeji. Tak se lidé běžně baví.

  Uznáávm, že pro robota naprogramovaného pomocí formální logiky a boolovských operací bez verbální inteligence je oodpověď těžká a nemožná. Pro člověk je ovšem přesná a správná odpověď hračkou, viz výše.