Hlavní navigace

Názor ke článku Jak hromadně zmenšit fotky od Lael Ophir - [38] v1kt0r Samozřejmě je to o přístupu. Já bych...

 • 11. 3. 2008 13:01

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  [38] v1kt0r
  Samozřejmě je to o přístupu. Já bych vzal MS Office Picture Manager, který je na každé instalaci Office (tedy prakticky na každém stroji), vybral fotky, řekl že je chci exportovat do jiného formátu a rozlišení, nastavil jména (třeba s_původní-jméno), a kliknul na OK. Případně bych použil jiný GUI tool, který umí pracovat s obrázky (ořez, změna velikosti atd) - je jich hromada. Rozhodně bych nepsal skript. Většina lidí nepíše skripty proto, že to neumí, nikdy umět nebude, a počítače je (na rozdíl třeba od těch fotek) vlastně nezajímají. Já proto, že jsem zvyklý dělat jednoduché věci jednoduše.

  Ještě k tomu "svinění počítače". Lidé tu píšou, že lze použít třeba GTHUMB. Ten by měl být, na rozdíl od ImageMagick, na každé instalaci Gnome. Proč tedy "svinit počítač" ImageMagickem, když už máte GTHUMB, který umí resize, ořez apod. (snad) pohodlně z GUI?

  Pochopitelně vyjma GUI lze použít command line (ImageMagick), nebo skriptovat (.NET imaging). Pro ilustraci obdoba skriptu z článku, tentokrát pro Windows shell (cmd.exe):

  mkdir zmensene
  for %i in (*.jp*) do @convert %i -resize 800x600 -quality 80 zmensene\%i