Hlavní navigace

Názor ke článku Jak blbec do diskusí přišel od :) - Problematika "umělého" zneviditelňování či rovnou "mazání" příspěvků v...

 • 7. 8. 2010 22:46

  :) (neregistrovaný)

  Problematika "umělého" zneviditelňování či rovnou "mazání" příspěvků v diskuzích nasazuje široké veřejnosti "růžové brýle", aneb jakýsi pocit, že na internetu jsou jen slušní a věcní lidé. Lidé, kteří tímto způsobem do diskuzí přispívají navíc mají zřejmě pocit, že jsou cenzurováni, což je frustruje a popohání k další aktivitě. Zřejmě největší problém je v tom, že ono bdění nad kvalitou zaměstnává zřejmě velmi správce či pověřené zaměstnance rootu.

  Navrhl bych, ponechat v diskuzním vláknu všechny příspěvky, ale ty "nevhodné" proměnit na malé ikony ( třeba na postavičky zlobivých trolů :). Při kliknutí na takového trola se zobrazí varování ...

  Možnost označit příspěvek za nevhodný k zobrazení by však nebyla svobodná a obecně dostupná. Koneckonců je to svým způsobem určité privilegium a projev důvěry správců rootu. Takovéto privilegium by mohli získat pouze lidé s ověřenou identitou podobně jako v bance. A také možnost udělovat ony troly by měla charakter obdobně zabezpečené komunikace.

  Výhoda je jasná, root nebude mít obavu, že někdo nekontrolovaně "zneužije" své privilegium k nějaké nesmyslné cenzuře, protože bude přesně vědět kdo označil příspěvek ikonou "Trola" a zároveň vytvoří se zde prostor k tomu aby čtenáři kterým záleží na kvalitě diskuzí mohli aktivně pomáhat. Zároveň zde bude obecná kontrola ostatních nad tím, že ono privilegium není zneužíváno.

  A nechal bych na čtenářích, zda se budou chtít hrabat v "trolích" odpadcích a nebo je budou ignorovat a budou číst jen ty jenž jsou k věci.

  Jinak jsem ale pro zachování svobodného a neregistrovaného přístupu k diskuzi.