Vyjádřím se souhrnně: ban je problém, vytrvalý blbec mění IP adresy pomocí anonymizérů. Samozřejmě je možnost zabanovat natrvalo použití anonymizérů a IP adres, které používá TOR.
Nejvíc se mi líbil nápad Tomáše a Jakuba s těmi cookinami. Problém ale je, že asi tak šestý diskutující pak napíše do diskuse: "Fuj cenzůra, na svém webu www.stop-cenzure-roota.cz mám skript, který nabírá cookies a vystavuju je tam. Klidně si tam nějakou vemte. Stop hnusné cenzuře!" Tohle je podle mě neřešitelný problém. Nebo víte, jak řešit "syslení cookies"?
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 82 644×
Přečteno 80 843×
Přečteno 60 585×
Přečteno 55 221×
Přečteno 49 298×