Hlavní navigace

Názor ke článku Jabber konečně 50:50 od Miloslav Ponkrác - [30] Opravdu trváte na tom, že IM protokol,...

  • 4. 6. 2008 13:07

    Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

    [30] Opravdu trváte na tom, že IM protokol, který z principu přenáší rychle malá data je úspornější pro komprimované XML? Já bych se hádal - je tu jednak režie XML (která data nafoukne i na několikanásobek) a pak režie komprimace. Je úplně jedno, že se komprimuje celý stream, ale pochybuji, že se to neodešle už po první zprávě a že to čeká až napíšete řekněme 100 KB zprávy a do té doby protistrana nedostane ani ťuk. Ne ne, tady se budu hádat, že jabber je méně efektivní, než binární ICQ protokol a při podrobnějším rozboru bych to suverénně vyhrál.

    [32] HTTP, HTTPS, FTP, ... jsou protokoly komunikace mezi serverem a klientem, WWW (přesněji HTML, XHTML, CSS, JS, XML, ...) jsou protokoly jak interpretovat přijatá data. IM protokol potřebuje obojí, tudíž nemám sebemenší problém se srovnáním s web browserem, který také podporuje dost protokolů.

    Ohledně poskytovatele - mě to vyhovuje. Žádná omezení u ICQ jsem nepotkal, a hlavně IM je prostředek nikoli cíl. A pro mě je důležitý cíl, že najdu lidi, se kterými chci komunikovat, a takových na jabberu moc nenajdu - do této chvíle znám dva lidi, kteří se mnou jsou ochotní komunikovat po jabberu a stovky co po ICQ. Navíc ICQ mě nepřináší žádné omezení, tudíž nemám problém.