[30] Opravdu trváte na tom, že IM protokol, který z principu přenáší rychle malá data je úspornější pro komprimované XML? Já bych se hádal - je tu jednak režie XML (která data nafoukne i na několikanásobek) a pak režie komprimace. Je úplně jedno, že se komprimuje celý stream, ale pochybuji, že se to neodešle už po první zprávě a že to čeká až napíšete řekněme 100 KB zprávy a do té doby protistrana nedostane ani ťuk. Ne ne, tady se budu hádat, že jabber je méně efektivní, než binární ICQ protokol a při podrobnějším rozboru bych to suverénně vyhrál.
[32] HTTP, HTTPS, FTP, ... jsou protokoly komunikace mezi serverem a klientem, WWW (přesněji HTML, XHTML, CSS, JS, XML, ...) jsou protokoly jak interpretovat přijatá data. IM protokol potřebuje obojí, tudíž nemám sebemenší problém se srovnáním s web browserem, který také podporuje dost protokolů.
Ohledně poskytovatele - mě to vyhovuje. Žádná omezení u ICQ jsem nepotkal, a hlavně IM je prostředek nikoli cíl. A pro mě je důležitý cíl, že najdu lidi, se kterými chci komunikovat, a takových na jabberu moc nenajdu - do této chvíle znám dva lidi, kteří se mnou jsou ochotní komunikovat po jabberu a stovky co po ICQ. Navíc ICQ mě nepřináší žádné omezení, tudíž nemám problém.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 82 849×
Přečteno 80 917×
Přečteno 60 693×
Přečteno 55 245×
Přečteno 49 323×