Hlavní navigace

Názor ke článku Jabber konečně 50:50 od Petr Krčmář - [9] Já jsem nepsal nic o křižáckých výpravách a...

 • 3. 6. 2008 15:16

  Petr Krčmář (neregistrovaný)

  [9] Já jsem nepsal nic o křižáckých výpravách a obracení uživatelů na pravou víru. Jen o tom, kolik mám lidí v kontakt listech.

  Každopádně k vaší argumentaci: ano, máte v mnohém pravdu, třeba s tím místem na disku. Ale co se týče spolehlivosti, ICQ mi minulý týden vypadlo 3x, několik mých známých mělo problémy se vůbec do ICQ přihlásit (byl problém v autorizaci). U Jabberu vám kvůli jednomu poskytovateli nevypadne celá síť (už jsem využil komunikaci přes jiný server, když ten můj vypadl).

  Pro firemní uživatele (a nejen pro ně) je třeba naprosto neocenitelná možnost spustit vlastní server, zavést na něm SSL a komunikovat skrze privátní okruh. Pro firmy je ICQ vyloženě nevhodné (kvůli bezpečnosti).

  Navíc zapomínáte na vendor lock-in. V případě ICQ jste závislý na jedné jediné firmě. Představte si, že byste mohl posílat maily jen přes firmu Google. To by se Vám asi taky nelíbilo. Mělo by to stejné nevýhody jako centralizované ICQ.

  Má se končit něčím pozitivním: Souhlasím s tím, že běžnému uživateli je to jedno, ten používá to, co mu nejvíc vyhovuje a co mu funguje.