Hlavní navigace

Názor ke článku CZ.NIC snižuje ceny. Nedalo se nic jiného dělat od odhalení - "Nikoho nechci oblbnout, nejsem zaměstnancem organizace CZ.NIC a...

 • 30. 12. 2010 2:32

  odhalení (neregistrovaný) 85.132.149.---

  "Nikoho nechci oblbnout, nejsem zaměstnancem organizace CZ.NIC a nemám důvod za ně lhát."

  Říkáte vy. My se ty možné důvody ani nemusíme dozvědět, ale že lžete je nezpochybnitelné (viz. níže). O důvodech lze jen spekulovat. Sám tvrdíte, že v CZ NICu "máte spoustu kamarádů", majitel firmy vás zaměstnávající je v představenstvu CZ NICu a také v kolegiu (které dle stanov CZ NICu mj. rozhoduje o výši odměn funkcionářů CZ NICu). Zde poletuje i možnost, že tato funkce je odměnou za budoucí mlčení serverů Internet infa k tématu finančních toků v CZ NICu resp. za lživé PR texty, takové, jaký je např. tento váš pokus zde na blogu. To považuji za ty hlavní možné důvody. Dále jste byl např. členem jakési VIP komise určující ke komu půjdou peníze z CZ NICu (nevím zda placené, navíc zde je možnost ovlivnit ve prospěch vámi zpřízněných subjektů). Jasné také není zda vámi vedený server ROOT nemá nějaké odměny z mediálního partnerství CZ NICu. Jak je tedy vidno, vaše provázanost s CZ NICem je jak osobní, tak pracovní.

  "Výše zmíněné části stanov nemění vůbec nic na tom, co jsem v blogpostu napsal."

  Ale ano, mění. Ukazují, že to s neziskovostí z.s.p.o. není tak, jak jste se čtenářům snažil podsunout. Mění to, že vy se snažíte vykreslit CZ NIC jako sdružení subjektů, které se k těm penězům z domén nemohou dostat a neví co s nimi. To ale není pravda. K těm penězům se dostat dá a to dokonce několika cestami - které jsem uvedl v předchozím příspěvku.

  Konkrétně jste tvrdil, že:

  "CZ.NIC je zájmové sdružení právnických osob. Tedy něco jako občanské sdružení, ale nezakládají jej fyzické osoby, ale osoby právnické. Jinak je to ale v zásadě totéž – nezisková organizace."

  Tak tomu ale není. Neziskovek máme několik typů, ale tento typ sdružení mezi nimi opravdu není. Zájmové sdružení právnických osob je typem právnické osoby korporativního typu. (Pro zájemce o studium konkrétních zákonných podmínek - upravuje je občanský zákoník).

  "Navíc text četl i člověk z CZ.NICu a potvrdil, že je v pořádku."
  Zde se již dostáváme do komické roviny. Ještě aby se mu váš PR text nelíbil :) Pane Krčmáři, už vážně dost toho oblbování čtenářů.

  "To, že je možné vyvést z organizace peníze ještě neznamená, že je to košer a že to někdo dělá."
  Nevím co myslíte slovem košer, ale vím co říká a co umožňuje v rámci z.s.p.o. zákon a uvedl jsem také, co umožňují stanovy samotného CZ NICu a co je navíc možné v případě změny stanov kdykoliv v budoucnu. To že to neznamená, že to někdo dělá, neznamená ani to, že to někdo nedělá a dělat nebude.

  "A jak oblbuji někoho v kauze mizejících ajťáků, to by mě moc zajímalo."
  To věřím, proto jste preventivně ty diskuze pozamykal. Nicméně nebojte se, vše se v pravý čas dozvíte, pane.