Hlavní navigace

Názor ke článku Asus Eee je v ČR! Ale za kolik? od Tomáš - Zdravím všechny příznivce Asusu eee - nejmenšího notebooku...

 • 23. 2. 2008 2:19

  Tomáš (neregistrovaný)

  Zdravím všechny příznivce Asusu eee - nejmenšího notebooku na světě, neboli laptopu, chcete-li. Nejdříve k poslednímu komentáři: Baterie o kapacitě 7600 mAh neexistuje, aspoň zatím. Nejsilnější je 5200, ale v Čechách se zatím prodává se 4400 mAh.
  Právě jsem si koupil Asus eee za cenu 9500 kč s daní. Display má 7", a zde musím podotknout, že kdo si dělal naděje na 8" či snad ještě větší display, bude zklamán. Mluvčí Asusu prohlásil, že během následujícího půl roku neuvažuje společnost o výrobě větších monitorů v laptopu Asus eee. A pokud by se přesto začaly vyrábět, v Čechách určitě k prodeji nebudou.
  Jinak musím říct, že instalace Windows není zdaleka tak jednoduchá, jak se popisuje!!! V žádném případě by to neměl dělat běžný uživatel se standardními zkušenostmi! Profesionální počítačový expert bojoval půl dne, nežli se mu podařilo nainstalovat modifikovanou, neboli ořezanou verzi Windowsu, kterou si vytvoříte pomocí nLite! Kdo by zkusil instalovat klasicky plnou verzi, jak známe běžně ze svého počítače, může narazit na FATAL ERROR! Pak laptop nerozchodí a může jej svěřit rovnou odborníkům, kteří si řeknou za vzkříšení nemalý peníz.
  To jsou taková negativa, teď pozitiva: Největším překvapením je, že Windows skutečně startuje závratnou rychlostí! Ještě rychleji vám naběhne Word - tam ho doslova sputíte a rázem můžete psát! Nějaké hučení větráčku nečekejte, přístroj je absolutně tichý, přestože jediný větráček se disponuje dvěma rychlostmi dle zatížení systému, druhou rychlost skoro také neuslyšíte.Pro mě byla ta nehlučnost docela malý šok a nezvyk. Pokud nebudu mluvit o hrách, které jsem ani nezkoušel, tak mi fungujou opravdu všechny programy, jaké používám na stolní počítači či běžném notebooku. 3 Usb, port na paměťové karty dodávají přístroji jistou volnost. K tomu nechybí port na připojení externího monitoru. Váha kolem 900 gramů s baterií je natolik příjemná, že přístroj v batohu ani neucítíte. Velikost je doslova srovnatelná s knihou A 5!
  Fi-Wi pracuje skvěle a bez problémů. Stejně tak síť LAN. Display je velmi čitelný, pestrobarevný a příjemný na pohled, což na fotografiích není tolik znát. Je to proto, že na rozdíl od lesklých moderních lcd monitorů v noteboocích, má tento display matný povrch, což pohlcuje světlo na fotografiích. Dporučuji vidět na vlastní oči, stojí to za to. Já se do něj zamiloval okamžitě a již se ho nevzdám. V tomto případě ani nelituji peněz, tdali bude stát za dva měsíce o 500 kč míň, mi nesejde. Ta krásná hračka mi za to stála, a protože má práce spočívá v psaní, stal se pro mě Asus eee plnohodnotným společníkem na cestách. S pozdravem Tomáš.