3: S tim zdvojnasobenim delky instrukci jste to asi opravdu prehnal. Architekturu amd64 uz moc neznam, ale pokud mohu srovnat s davnym prechodem na 32 bitu, delka instrukce naroste pouze pokud instrukce primo obsahuje hodnotu nebo adresu/offset. To se ale nestava tak casto, vetsinou se manipuluje s registry a hodnotami/adresami v nich a takove instrukce jsou v zasade stejne. Nemusite byt odbornik, ale prekvapuje mne, ze si to alespon nezkusite (jo vy vlastne nemate ten 64-bitovy system:).
Jinak si myslim, ze jste opominul dalsi duvod k prechodu na 64 bitu --- jednoduse je to budoucnost a cim vice lidi ji bude pouzivat, tim vice bugu pro 64 bitu bude hlaseno, tim stabilnejsi aplikace budou, tim vice aplikaci bude ... Rekl bych ze vyvojari a lide kteri hlasi bugy (konkretne napr. gentoo bugzilla) uz z vetsiny jsou na amd64 a neni daleko doba, kdy budou aplikace stabilnejsi nez na 32 bitech.
Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. GNU/Linuxem a Unixem obecně se zabývá již více než deset let a věnuje se především jeho nasazení v počítačových sítích a bezpečnostní politice. Zde bloguje o Root.cz, Linuxu, internetu a světě kolem sebe.
Přečteno 109 065×
Přečteno 88 780×
Přečteno 71 927×
Přečteno 57 626×
Přečteno 54 006×