Hlavní navigace

Názor ke článku Proč musí CMS přijít o hlavu? od anonym - Dobrý den, rozdíl oproti headless WordPressu: - především headless WordPress...

 • 2. 11. 2017 8:07

  bez přezdívky

  Dobrý den,

  rozdíl oproti headless WordPressu:

  - především headless WordPress je stále postaven na konceptu práce s webovými stránkami a neposkytuje takovou úroveň strukturovanosti obsahu, jakou nabízí Kentico Cloud nebo jiná pokročilejší headless CMS a nepočítá s tím, že obsah bude adaptován na různé kanály

  - headless WordPress není standardně SaaS - musíte se starat o CMS, upgrady, security, atd. (ano, můžete použít PaaS hostingy, ale ty zase mají zpravidla omezení ohledně pluginů, které můžete použít)

  - headless WordPress nemá standardně CDN - bez toho bude přístup k API pomalý, zejména u mobilních aplikací nebo při vícenásobných voláních v JavaScriptu (ano, můžete si ji koupit, nakonfigurovat a spravovat sám)

  Pokud budete chtít, tak WordPress samozřejmě ohnete pomocí různých pluginů k čemukoli.

  Krása headless CMS je v jednoduchosti celé architektury z pohledu vývojáře a použitelnosti z pohledu koncového uživatele.

  To, že si na webové službě spravujete obsah, nemusíte se vůbec starat o CMS a pouze použijete jeho API ve vlastním kódu, nad kterým máte jako vývojář plnou kontrolu - to je důvod, proč je koncept cloud-first headless CMS stále více populární.

  Petr Palas, Kentico