Hlavní navigace

Názor ke článku Podivný standard Office Open XML od Smutný linuxák co se musí živit widlema - Ze strany Microsoftu je to jen reklamní trik,...

 • 31. 10. 2006 8:23

  Smutný linuxák co se musí živit widlema (neregistrovaný)

  Ze strany Microsoftu je to jen reklamní trik, kterým se budou jeho kravaťáci ohánět při jednání z vládou. Jsou tak vychytralí až se mi z toho dělá špatně.
  Formáty Wordu a Excelu a PowerPointu jsou vůbec největší zločiny počítačového světa - do těchto formátů není vůbec vidět, nemůžete je sami programově generovat a upravovat bez toho abyste si koupili a nainstalovali softwarové obludy od Microsoftu, což předem omezuje veškeré firemní informační systémy.
  Běžní uživatelé zmasakrovaní reklamou tyto formáty používají a dokonce v nich určitým způsobem i uvažují (!), což je úplně zrůdné a jen to napomáhá monopolu Microsoftu. Tím že uživatelé "uvažují v těchto formátech" nemám samozřejmě na mysli to že by někomu v hlavě běžel Word, ale třeba to že naše asistentka posílá neformátovaný text jako přílohu ve Wordu a vůbec ani nechápe co je "čistý text", stejně tak účetní neuvažují o tabulce čísel ale o "Excelech" a screenshoty na technickou podporu posílají lidé v PowerPointu.
  Microsoft se tímhle způsobem zažral do mozků lidí ve firmách a je těžké ho dostat ven, do určité míry je to i vina škol které neučí abstraktní pojmy (dokument, tabulka, formátovaný text), ale rovnou klikání v konkrétním "Wordu" a "Excelu".

 • Diskuse byla uzavřena.