Hlavní navigace

Názor ke článku Podivný standard Office Open XML od Miloslav Ponkrác - No proč se k tomuto ktoku propůjčila ECMA?...

 • 30. 10. 2006 13:18

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný)

  No proč se k tomuto ktoku propůjčila ECMA? Protože když by nestandardizovala ECMA, tak by prostě MS nechal standard zaregistrovat u jiné, ochotnější organizace co by šla MS víc na ruku. MS není hloupý a ví, že nechat si někde definovat standard je docela chytrá věc jak se prosadit. Co na tom, že standard je blbý, ale je to standard.

  A nejsem si jistý, ale ono asi tam budou i nějaké peníze, neznám standardizační organizaci, která by nevzala nějaký sponzorský, či jiný peněžní dar. A peníze nesmrdí jak řekl jeden římský císař.

  Přiznejme si, že je to od MS docela chytrý způsob jak se prosadit, stejně tak jako MS dříve standardizoval (spolu s dalšími) RTF formát doplněný o své specifikace, stejně tak jako standardizoval základy .NET, teď standardizuje svůj XML formát pro dokumenty. Až budou příště vlády chtít otevřený formát dokumentů, je jim zavřena huba, protože ho dostanou. No a zároveň se MS musí postarat o to, aby tento standardizovaný formát jim kladl co nejméně překážek při práci na Office a aby cizím firmám a implemenetacím kladl co nejvíce překážek.

  "Nebojte se těch co na vás jdou mečem, daleko více se bojte těch, co na vás jdou s perem."