Hlavní navigace

Názor ke článku Šok: Oficiální e-knihy vznikají pomocí technologie OCR od John - Ve velmi výjimečných případech se dělají ePUBy z...

 • 1. 4. 2014 18:39

  John (neregistrovaný) 185.17.93.---

  Ve velmi výjimečných případech se dělají ePUBy z PDF a pokud je ten, kdo to dělal hovado (nebo mu za to platěj tak málo, že se mu nevyplatí nad tim trávit čas) a neopraví to ručně, tak z toho pak lezou hrozný věci. (opravdu nakladatel občas nemá nic jiného, než to pdf)

  Ale i z podkladů pro sázecí programy (InDesign, Quark,...) občas padaj šílenosti - většinou kvůli hovadům "typografům" (trojtečka, stránkové zlomy, lámání uprostřed slov,špátné české znaky jsou typické případy). Střídání stylů několikrát během slova není neobvyklé u exportu z InDesignu (já to vždy opravuju, ale většina co sem viděl to tam nechává).

  Další varianta může být převod z nějakého sázecího programu do jiného a pak až export Quark->InDesign->ePUB.

  Bohužel kvalita e-knih je taková jaká je, protože to nakladatelé neřešej nebo řešej jen aby to bylo, ale kvalitu vesměs moc nehlídaj. A za ty peníze, který za převody jsou to spousta lidí odflákne - začarovaný kruh. (Dělám e-knihy pro nakladatelství)