Hlavní navigace

Názor ke článku Půlampérový mýtus o USB od Karel - [40] Mne spíš zaráží, že na článek ve...

  • 13. 2. 2013 16:41

    Karel (neregistrovaný)

    [40] Mne spíš zaráží, že na článek ve stylu "na nic nespoléhejte, nic nepředpokládejte, raději oveřujte a jistěte se" dokáže tolik lidí reagovat stylem "to je lež, protože na XY se spolehnout nedá". Vždyť ano, vždyť o tom tu hovoříme.

    [36] No ale vždyť ano! Kolem bloudí plno lidí, kteří si myslí, že USB specifikace říká, že hub více než 0.5A dát nesmí, a že to všichni výrobci dodržují. Sami pak už ve svých zařízeních nejistí nic. To je smutná skutečnost, je to chyba, je to lajdáctví. A je nebezpečné pokrytectví si myslet, že se to neděje. Původ té chyby bude velmi pravděpodobně v chybné interpretaci specifikace.

    Konkrétně na vašem příkladě - je tu zástup prodejců praček, kteří vám budou tvrdit, že pračka je jištěna tím, že máte doma jistič 10A. A to je ten mýtus, který je třeba vyvrátit. Je potřeba lidem opakovat, že doma nutně jistič 10A mít nemusí. A pračce, která na to spoléhá, se mají vyhnout. Můžete mi stokrát opakovat, že taková pračka je prasárna, která by neměla existovat. Já přesto budu tvrdit, že tu jsou a že je chyba je kupovat, nebo nedej bože taky vyrábět.