Hlavní navigace

Názor ke článku Jak vypnout IPv6 privacy extensions na novém Androidu od Pavel Šimerda - [3] V době, kdy mě na školení požádali...

  • 27. 12. 2013 19:21

    Pavel Šimerda (neregistrovaný) 84.246.161.---

    [3] V době, kdy mě na školení požádali toto otestovat jsme používali tuším Debian 6. Pravda je, že od té doby jsem test neopakoval, ale ani jsem zatím neslyšel, že by se ta chyba řešila. Při normálním testovacím provozu to člověk jen tak nezjistí, je potřeba upravit časování v router advertisements tak, aby měl test vůbec smysl. Budu muset někdy test zopakovat s novým jádrem. A mimochodem to, co píše Ondra taky platí, ve chvíli, kdy se dočasná adresa zruší úplně, tak spojení padne (viz [5]).

    Vtip je v tom, že kernelová autokonfigurace je celkově tak debilní (neumí nic jiného než psát přímo do aktivních kernelových tabulek), že její vlastnosti stejně za chvíli nebudou zajímavé. NetworkManager 0.9.10 už kernelovou autokonfiguraci používat nebude a všechny ostatní síťové konfigurátory, které budou chtít fungovat dobře s více sítěmi, nedej bože VPN, se k tomu nejspíše postaví stejně.