Hlavní navigace

Názor ke článku Déčko jako děšivý důsledek digitalizace od Ondřej Caletka - [11]. Tak zaprvé, ČT není státní moloch, má...

  • 28. 8. 2013 9:51

    Ondřej Caletka (neregistrovaný) 2001:718:1:----:----:----:----:----

    [11]. Tak zaprvé, ČT není státní moloch, má právě tu nezávislost danou zákonem o ČT. Zadruhé to, že ČT by bez televizních poplatků nebyla schopna na normálním trhu dlouhodobě fungovat není závada, ale vlastnost. ČT tu nemá být od toho, aby soutěžila s komerčními TV o sledovanost mainstreamových pořadů. Z toho pohledu jsou naopak nové programy :D/art možná mnohem větší službou veřejnosti než třeba ČT1, nebo ČT sport, který sice sliboval menšinové sporty, ale i tak je plný fotbalu a hokeje.

    [12]. Problém kodeku H.265 je stejný, jako byl problém kodeku H.264 při zavádění DVB-T: Jeho vývoj dosud nebyl splacen, takže si ho následujících několik let nebudeme moci dovolit. Přinejmenším v TV oblasti si totiž nemůžeme dovolit býti tzv. early adopters.
    Ale pokud to s DVB-T2 půjde jako doposud a ještě pět let nás tu bude zaplavovat milion pidisítí v DVB-T s pidivýkony, pak by mělo smysl o zavedení DVB-T2 s H.265 uvažovat.