Hlavní navigace

Názor ke článku C++20: Jak se budí korutiny od Ondřej Novák - Jako člověk, co pracuje s producenty typu "burzovní...

 • 4. 11. 2022 9:37

  Ondřej Novák

  Jako člověk, co pracuje s producenty typu "burzovní informace" nejsem s řešením pozastavení producenta moc spokojen

  Go mimochodem hodí výjimku, vyzkoušeno (nebo možná chybu, nezkoušel jsem, jestli se dá zachytit)

  Zastavování producera může vést k deadlocku. Například pokud je ta fronta oboustraná tedy ten vztah je symetrický a obě strany se přeplní. Takový pattern request-response, kdy requester vygeneruje tolik requestů, že zaplní request frontu zatímco responder zaplní response frontu. Pak requester místo aby vybíral respond frontu je bloklý na request frontě, která je plná. Znám moc dobře tyhle bolestivé situace z praxe.

  Ale k tomu se možná spíš hodí publisher-subscriber, který tohle má řešeno různou formou, například přeskočením fronty na její top, nebo přeskakování na konci, když už subscriber (což je role konzumenta) nestíhá a fronta se mu pod rukama maže, začne přeskakovat data. Tohle si lze samozřejmě v nějakém option vybrat přímo na subscriberovi, s tím, že jedna z options je samozřejmě vyhození výjimky na straně subscribera, když nestíhý - aniž bych ovlivnil publishera.

  Zpomalování producera/publishe­ra nechci řešit na téhle základní úrovni, mimochodem by to znamenalo další frontu čekajících korutin, další signalizační mechanismus, další komplikace jinak jednoduchého kódu. Pokud to někdo potřebuje, ať si to podědí, a doimplementuje si to. Asi není těžký udělata awaitable operaci push, awaitera k tomu určenému a mechanismus probouzení čekající producerů, jakmile někdo udělá pop().