Hlavní navigace

Názor ke článku Soudy mimo realitu? od Zopper - Já bych ten smyšlený příběh pana Nováka přepsal......

 • 27. 2. 2010 15:45

  Zopper (neregistrovaný) 83.240.68.---

  Já bych ten smyšlený příběh pana Nováka přepsal... Někdo mu ho namaloval na auto zezadu a protože, jak v práci, tak doma, parkuje zadkem ke zdi, tak si toho nevšiml.

  Google, když byl požádán, video ihned odstranil a poskytl policii veškeré informace o uživateli, který ho nahrál. Kontrola na tyhle videa je z praktického hlediska nemožná - lze aplikovat filtry, které ve zvukové stopě hledají známý vzor (hudbu) a v případě shody video smažou, ale tyhle filtry nemohou pomoci v případě rozpoznávání něčeho takového. A manuální kontrola? Každou MINUTU je na youtube nahráno 20 HODIN videa. Zkontrolovat všechna videa tedy nejde a cokoliv jiného bude mít smysl akorát "vidíte? my něco děláme." O tom, že v různých zemích je jedna a táž věc někdy legální a někdy nelegální nemluvě.

  PS: Další "úžasná" věc na tomto procesu je to, že nebyl odsouzen Google jako společnost, ale tři její zaměstnanci, jejichž výběr mi přijde spíše náhodný. Že by někdo cítil potřebu se zviditelnit?

  PPS: Proč to video někdo nenahlásil dřív? Co zažalovat všechny, co ho viděli? V italském právu je určitě nenahlášení trestného činu zmíněno...