Hlavní navigace

Názor ke článku Pepa Vojtek: Podvodník nebo oběť? od Pavel 'TIGER' Růžička - [49] OK, tak upgradni dobu a převeď papírovou...

 • 17. 5. 2012 0:17

  Pavel 'TIGER' Růžička (neregistrovaný)

  [49] OK, tak upgradni dobu a převeď papírovou knihu do elektronické, tam už se kopírují vesele. Anebo přejdi v čase zpět, kdy si lidé půjčovali audiokazety a vesele si je kopírovali a také nikdo proti tomu neprotestoval, ba naopak dodnes někteří muzikanti na to vzpomínají, jakou měli radost, když se někde slyšeli.

  Já si dost CD nechávám dovézt, jednak kvůli tomu, že se tady nedá sehnat hudba, kterou poslouchám a když, tak v dost mizerné kvalitě. A také to vyjde i levněji. Dalším problémemk je, že kolikrát neseženeš hudbu, kterou bys i koupil. Prostě vyprodáno a reedice v nedohlednu. Co v takových případech?

  Podle mne by měl mít člověk možnost jednoho poslechnutí zdarma ... líbí, koupíš. Nelíbí, nevrátíš se k tomu. Kolikrát je na CD jen jedna pěkná píseň ... řekneš si, to může být dobré, koupíš a nakonec jsi zklamán. Ano, dá se prodat, ale už dost pod cenou.

  Prostě ten systém by to chtělo zdokonalit.

  Třeba dnes jsem si koupil flashdisk na svoje data a je tam 24kč autorský poplatek. To zrovna také není fér,ne? Proč mám nějaké hvězdě platit za to, že si chci založit firemní data?