Hlavní navigace

Názor ke článku Čtyřlístek - mládeži nepřístupno? od nesklizeno - [2] Nepodával jsem žádnou stížnost a ani to...

 • 10. 8. 2013 18:34

  nesklizeno (neregistrovaný)

  [2] Nepodával jsem žádnou stížnost a ani to nemám v úmyslu. Kdyby to bylo odvysílané v TV, tak bych možná uvažoval o RRTV, ale tak ani nevím, na koho by to vlastně mělo jít. Kámoše to taky docela nakrklo a ten má v úmyslu zkusit ČOI. Kdysi za něco podobného schytala pokuty Nova, ale tam šlo právě o TV vysílání a řešila to RRTV.
  http://www.tyden.cz/rubriky/media/televize-a-radia/nova-dostala-pokutu-za-reklamu-na-prostenal-v-ordinaci_246623.html

  [5] S tím nesouhlasím. Je to animovaný film a cokoliv přehnaně realistického je silně rušivé. Na čokoládě je nápis čokoláda, stejně tak na cukru, medu a najednou se v tom objeví do detailu propracované realisticky vypadající opravdové obaly.

  Ať žijí duchové! je z dnešního pohledu a z pohledu výrobce perfektní reklama. Kdyby tento film vyšel teď, tak jsem z pohledu diváka minimálně stejně rozhořčen jako u toho Čtyřlístku. Tohle je ale 36 let starý film z doby, kdy tu byla centrálně plánovaná ekonomika. Reklama sice pěkná, ale na něco, co si ne každý mohl koupit, viz. Wikipedia.

  "Přesto však nebylo možné zásobovat celé Československo a výrobek byl dostupný pouze na omezeném území posázavského regionu."

  Tím se to dle mého názoru pro většinu diváku dobově posunulo do roviny zdravý mléčný výrobek a na tom asi není moc co zazlívat.