Hlavní navigace

Názor ke článku PHP Jet vs Laravel od Jan Judas - V první řadě díky za seriál - musí...

 • 27. 11. 2022 16:53

  Jan Judas

  V první řadě díky za seriál - musí to dát hodně práce a pozitivních reakcí se moc očekávat nedá (protože prostě jsme na internetu). Za druhé oceňuju, že většina dnešního článku je text, sledovat videa většinou nestíhám.

  A za třetí klobouk dolů, je vidět, že do frameworku šla fakt hromada času a spoustu toho umí. Můj šálek kávy to není (obecně nemám rád generování kódu a ani Laravel se mi moc nelíbí - používám Symfony s vlastní nadstavbou), ale určitě existují lidi, kterým jeho filozofie bude bližší.

  Kosmetická poznámka k videu - je hrozně potichu. Musel jsem vytočit hlasitost úplně na maximum, abych něco slyšel.
  Faktická poznámka k videu - Jet TODO list nedělá úplně to stejné, v Laravelovém byly tlačítka "Mark as complete" jako formuláře, které odesílaly POST request (což je správně), v Jet jsou to GET odkazy. O kolik by se řešení v Jetu zkomplikovalo, nedokážu posoudit.

  Ohledně Composeru nemůžu souhlasit, ale opět je to subjektivní záležitost. Zkuste ale zapřemýšlet, jestli nechcete Jet nabízet i jako Composer balíček. Můžete se zbytečně připravit o uživatele, kteří Composer mají rádi.

  Srovnání množství věcí, co dělá při requestu Laravel vs Jet je fajn, ale tvrzení, že "s rostoucí velikostí projektu se ten rozdíl v neprospěch Laravelu bude více a více prohlubovat" podle mě neplatí. Naopak ten overhead na request bude konstantní a u složitější aplikace se víc ztratí.

  Každopádně díky a těším se na další díl :-)