Hlavní navigace

Názor ke článku Jsou Apple respektive Unixové systémy určené pro ČR? od Jirka - [21] A kolik lidí v ČR znáte? Zřejmě...

  • 7. 2. 2010 21:38

    Jirka (neregistrovaný) 98.234.107.---

    [21] A kolik lidí v ČR znáte? Zřejmě se pohybujute v omezeném okruhu lidí a asi moc nepřijdete do styku s opravdovými profíky.... Pohybuju se v businessu a musím říct že jsem byl sám překvapen, kolik lidí mluví velice dobře anglicky. Namátkou lidé z velkých právních kanceláří, bankovní právníci se kterými jsme byl v kontaktu mluví špičkovou angličtinou a takových lidí i z jiných profesí si troufnu tvrdit jsou v Praze tisíce.... A pak dnešní teenageři, pokud není vyložený lempl, musí zvládat angličtinu podle mě taky naprosto s přehledem....filmy, hudba, seriály, knížky, časopisy v angličtině. Např. v Německu bylo někdy minulý rok na žebříčku nejprodávanějších knih Harry Potter v angličtině (nebyl ještě překlad) a byl u toho zajímavý komentář, že to jen ukazuje, kolik mladých lidí a dětí v Německu dovede číst anglický dlouhý souvislý text (i když jasně že je to knížka pro "děti" a tak angličtina je relativně jednoduchá).
    A Vaše tvrzení, že běžný středoevropan se nedokáže orientovat na anglickém webu je naprosto mimo!! Byl jste vůbec někdy v zahraničí? Belgie, Holandsko, Německo (o skandinávských zemích nemluvě)... Mladí lidé, nebo vlastně téměř všichni obyvatelé větších měst tam mluví a rozumí anglicky naprosto bez problémů a plynule.
    Snad do toho v ČR jednou taky dospějeme, problém je podle mě i ve školství, v programu vlády. Nikdo tady není schopen dát jasný směr, politici nemají kromě toho jak si nakrást o nic zájem. Vzdělání tady není stále dostatečně propagováno jako jedna z nejdůležitějších věcí. V Evropě se běžně anglicky mluvené filmy nedabují (výjimkou jsou věci pro děti předškolního věku), všechno jde v originále a lidé jsou s angličtinou v kontaktu odmala.