Hlavní navigace

Názor ke článku Z blogera redaktorem od DoubleR - No já to vidím opačně. S psaním trochu...

  • 13. 10. 2008 13:00

    DoubleR (neregistrovaný)

    No já to vidím opačně. S psaním trochu zkušeností mám, začal jsem psát v roce 1970 (ano, před 38 lety) a pár let jsem strávil v redakci, i jako šéfredaktor jednoho technického časopisu. Bohužel, u nás se většinou nerozlišuje seriózní informace od PR článku a už vůbec nemluvím o tom, že téměř nikdo neumí napsat PR článek tak, aby obsahoval použitelné informace a přitom neurážel čtenáře reklamní prostitucí.

    Je to přitom velmi jednoduché. Autor nesmí přestat myslet na čtenáře - kdo je a co chce. Jen hlupák si myslí, že čtenář chce zpravidla kupovat a když nechce, je to hovádko boží, které lze k nakupování přesvědčit. Člověk musí být opravdu velmi tupý, aby považoval internet jen za byznys. Přitom tomu, bohužel, často tak bývá. Patřím asi do kategorie lidí, které uráží, když si někdo myslí, že jsem také takový. Nesnáším reklamu, vědom si pravidla "kdo si nechá něco vnutit, nepotřebuje to". Internet je pro mě obrovskou knihovnou a nevyčerpatelným zdrojem informací. Bannery, blikačky a animace nekompromisně vypínám a podstatnou vlastností browseru je umět tenhle balast vypnout.

    Po českém internetu se pohybuji poměrně málo. Ale i z toho mála je podle mého gusta příliš cítit náš postkomunismus, gründerský kapitalismus, pohrdání věděním a oslava dravosti bez skrupulí (čti chamtivosti, nenažranosti a lakoty). Marek Prokop: "Píšeme pro web" je asi to nejhorší, co jsem kdy četl.

Diskuse byla uzavřena.