Hlavní navigace

Názor ke článku Válečníci sítě nyní v češtině. A jaké! od Martin Hassman - Všem, co píší o těch laicích. Pamatujte, že...

  • 14. 8. 2008 8:41

    Martin Hassman (neregistrovaný)

    Všem, co píší o těch laicích. Pamatujte, že tyhle "pohádkové" filmy nelze "bezpečně" pustit úplnému laikovi bez komentáře. Pamatuji na Byl jednou jeden život, u kterého se (nejen) děti bavily, něco z něj určitě pochytili, ale většina věcí bez středoškolského výkladu biologie byla neuchopitelná.

    Při opětném shlédnutí na vysokoškolské úrovni jsem v něm rozeznal další věci (laik je nepochopí, ale to nevadí ani film nijak nezhoršuje). Přesto to byl vynikající pořad, který něco dal snad každému divákovi, což se jen tak nepodaří. Nekonzultoval jsem Válečníky sítě s laiky, tak netuším, zda by dokázalo něco říct i běžným sekretářkám. Myslím, že moc ne, maximálně to, že na síti je velký "bordel" a pořád tam něco někam cestuje (ale i to je informace).

    Dovedu si představit pouštění Válečníků sítě jako moc pěkný doplněk školní výuky (pravděpodobně středoškolské) s komentářem učitele nebo jako součást nějakého školení.

  • Diskuse byla uzavřena.