[17] To není zbytečný relativismus. Články nejsou jenom dobré a špatné, ale ta škála odstínů je daleko bohatší. Nezaměňujte prosím hodnocení dobré/špatné s hodnocení pro mě užitečné/neužitečné, jak to děláte třeba u toho příkladu s assemblerem.
Stejně tak řada článků nemá formu vědecké práce (to jest to oddělení subjektivního/objektivního – oddělení od mých závěrů včetně citací zdrojů, přesného soupisu literatury, autorů, atd..) – protože by to bylo poněkud smutné. Řada věcí se ani takto psát nedá.
Nikdo v životě prostě není objektivní, a proto ani hodnocení článků nebude jednotné. I ve vědeckém článku se silným důrazem na objektivitu a potlačení vlastních subjektivních pohledů můžete narazit na to, že čtenář pro Vás objektivní prameny, ze kterých vycházíte bere za snůšku blábolů. A ony to také bláboly být mohou a nemusejí. Problém je, že neexistuje etalon, co je skutečně objektivní, a různí lidé považují za objektívní různé věci.
Jediné co jde jakž takž objektivizovat jsou technické a exaktní věci (třeba ten článek o assembleru).
Navíc unisono názor od všechn lidí stejný – to je pak zbytečné, aby člověk přemýšlel, nepotřebuje pak ani mozek. Proto i já se budu zastávat té Jitky, protože je více pohledů a více pohledů může být správných.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 520×
Přečteno 24 060×
Přečteno 20 763×
Přečteno 19 849×
Přečteno 19 815×