Hlavní navigace

Názor ke článku Reklamy na Internet Explorer 8 - oni mezi sebou dokonce soutěží od Martin Hassman - @Elijen Ale ano, v tomto případě Microsoft už...

  • 19. 10. 2009 17:06

    Martin Hassman (neregistrovaný) 86.49.82.---

    @Elijen Ale ano, v tomto případě Microsoft už to hlavní učinil. IE8 lze některé věci z pohledu standardů vytknout, ale je jich celkem málo. Můžeme sice polemizovat s tvrzením, že se jedná o prohlížeč, který je s CSS2.1 kompatibilní nejvíc ze všech prohlížečů, ale to jen proto, že si těch několik tisíc testů, které MS vzhledem k ověření kompletnosti podporu CSS2.1 zveřejnil, si nikdo netroufneme kompletně zkontrolovat. Jinak by nám možná sklapla čelist 8-)

    Nicméně realita je taková (a tomu lidé, kteří do propagace/evan­gelizace nikdy nedělali, zpravidla nevěří - ti ostatní dobře ví), že nestačí jen udělat IE8 dobrým prohlížečem, ale je třeba tento fakt nějak aktivně propagovat. Ani Firefoxu nestačilo, že se před lety stal lepším prohlížečem než IE6 - bylo nutné tento fakt nějak propagovat. V tomhle Microsoft postupuje dobře, jen se dnes nachází v horší pozici, než v jaké se Firefox nacházel kdysi, proto mu déle potrvá najít tu správnou cestu.

  • Diskuse byla uzavřena.