Hlavní navigace

Názor ke článku Reklamy na Internet Explorer 8 - oni mezi sebou dokonce soutěží od Martin Hassman - Myslím Merline, že ta otázka není ani tak...

  • 14. 10. 2009 20:19

    Martin Hassman (neregistrovaný) 86.49.82.---

    Myslím Merline, že ta otázka není ani tak o tom, zda ta nová (resp. již víc jak půl roku stará) verze = IE8 je lepší než předchozí, ale zda bude úspěšnější.

    Zatímco o tom prvním nepochybuji ani já, ani lidé z Microsoftu a myslím, že víceméně ani nikdo další, kdo se na IE8 opravdu pořádně podíval, tak o tom druhém pochybují skoro všichni (a myslím, že i včetně samotného Microsoftu). Ostatně to je důvod, proč - aspoň jak si já myslím - neměla tahle soutěž jen propagovat IE8, ale hlavně *najít způsob, jak ho propagovat*.

    Najít podobnou cestu, kterou se Firefoxu podařilo nalézt před 5 lety. Tehdy těch přesvědčovacích důvodů pro Firefox bylo jen pár (stačí se mrknout na http://firefox.czilla.cz/ myslím, že jsme je na tom webu od té doby neměnili), ale fungovaly skvěle několik let. A najít tu cestu je moc těžké. Snaží se o to víc jak rok i Google se svým Chromem a popravě se mu to vůbec nedaří. Proto se poslední dobou zajímám o propagaci IE víc než kdy jindy. Protože před Microsoftem stojí tak těžký úkol, že ho nedokáže snadno vyřešit ani se svými milionovými rozpočty a stále hledá ten nápad (nebo člověka s tím nápadem), který ho rozlouskne. A já chci vidět, až ten nápad (ten člověk) přijde.

  • Diskuse byla uzavřena.