Hlavní navigace

Názor ke článku Proč Google Chrome neroste jako kdysi Firefox aneb jak to tenkrát bylo od David Majda - Myslím, že v těch důvodech, proč se Chrome...

 • 2. 1. 2009 12:47

  David Majda (neregistrovaný)

  Myslím, že v těch důvodech, proč se Chrome nerozšířil, opomíjíš IMO nejpodstatnější důvod - že to není dostatečně dobrý produkt pro pokročilé uivatele.

  Proč je to důležité? Protože nové programy se skoro vždy šíří směrem od power users k běžným uživatelům. Firefox taky museli objevit lidé, co se o prohlížeče zajímali, byli schopni vytvořit weby pro uživatele (CZilla) a především program prostřednictvím svého vlivu (přímé okolí, práce, články, propagace na různých webech...) rozšířit mezi běžné lidi.

  Chrome ale není pro pokročilé uživatele příliš zajímavý - nabízí v podstatě jen jednoduší rozhraní a větší rychlost. Oproti tomu mu chybí dost vlastností, keré konkurence má (pro mě je například rozhodující podpora rozšíření, RSS a verze pro Linux - bez nich o Chrome jako o primárním prohlížeči nebudu uvažovat).

  Dva důvody, které uvádíš, jsou platné, ale nezajímavost pro pokročilé uživatele je podle mě rozhodující. 90% z nich ho nainstalovalo, ozkoušelo, a už na něj nesáhlo... a další rozšiřování tak nemá odkud začít.

Diskuse byla uzavřena.