Hlavní navigace

Názor ke článku Proč Google Chrome neroste jako kdysi Firefox aneb jak to tenkrát bylo od Martin Hassman - [38] Bleku je to ukázka, že lidé (uživatelé)...

  • 1. 1. 2009 15:16

    Martin Hassman (neregistrovaný)

    [38] Bleku je to ukázka, že lidé (uživatelé) si většinou nevybírají podle toho, co nového (lepšího) jim ten který program přinese, ale spíš podle toho, zda vyřeší nějaký problém, který je právě trápí. To je ale racionální chování ne?

    Tou dobou všichni používali Internet Explorer (kdo nepoužíval, byl jen jakási odchylka od průměru), trpěli následkem toho jistými problémy a Firefox byl navržen tak, aby tyto problémy vyřešil, aniž by uživatelům příliš zdůrazňoval, že používají jiný program. Tato dvojkombinace byla klíčem k úspěchu. Žádný jiný prohlížeč tohle v té době nenabízel. Pokud Firefox krom toho přinesl i nějaké nové vlastnosti (které byly i v jiných alternativám a možná již dlouho a lépe), pak to bylo hezké, ale nebylo to tím největším důvodem k úspěchu.

    Pokud by dnes chtěl někdo prorazit s novým prohlížečem, neměl by přemýšlet, co nového má takový prohlížeč přinést (to k masovému úspěchu prostě nepovede), ale měl by hledat, co většinu uživatelů reálně trápí a tam začít. Problém je, že dne toho dnes reálně moc není, proto je velký úspěch málo pravděpodobný. Až se ale nějaký takový větší problém objeví, uvolní se i místo pro potenciálního nástupce.

Diskuse byla uzavřena.