Hlavní navigace

Názor ke článku Proč Google Chrome neroste jako kdysi Firefox aneb jak to tenkrát bylo od onyx - Jedním problémem Google Chrome by mohlo být právě...

  • 31. 12. 2008 13:12

    onyx (neregistrovaný)

    Jedním problémem Google Chrome by mohlo být právě to, že pochází od Google, giganta ve shromažďování informací. Pokud je něčí kšeft založen na sběru informací ve velkém a využívá toho například při zobrazování výsledků hledání, může pomocí svého prohlížeče sledovat chování uživatelů. A sledování uživatelů může vést k ovládání uživatelů pokud jim na základě jejich chování budeme předkládat ty správné informace a skrývat ty, které by naši snahu mohly narušit. A že je Google dnes nejpoužívanější vyhledávač, který tuším že už umí hledat zadané vzory v obrázcích. Osobně bych se bál mít u google email a provozovat hlasové hovory přes Google Talk oficiálního klienta.

    Je zajímavé, že třeba Google Desktop odesílá data o souborech na počítači Googlu, takže se pak zobrazují při hledání přes webovou stránku. A takto můžou indexovat i email na Google Mailu nebo hovory přes Google Talk, a to i hlasové.

    Zajímavý názor v tomhle představuje článek http://www.zvedavec.org/pocitace/2008/11/2881-podmaniva-sila-google.htm

Diskuse byla uzavřena.