Hlavní navigace

Názor ke článku Kouzla s canvasem - libo šachy nebo Wolfensteina? od Martin Hassman - estonto: Z pohledu vývojářů je přímo obrovská změna,...

 • 5. 5. 2008 10:01

  Martin Hassman (neregistrovaný)

  estonto: Z pohledu vývojářů je přímo obrovská změna, když mohou pracovat pomocí technologií a knihoven, které již dávno znají. Očekávám aspoň o jeden až dva řády větší zájem o vývoj s canvasem než pro vyvíjení podobných věcí pro různá jiná prostředí.

  A třeba už to, že výsledek je součást stránky a bude se chovat jako "živý" obrázek, ale stále obrázek (viz přístup FF3, který na venek canvas skutečně prezentuje jako obrázek ve stránce) je krok, který se pluginům nikdy nepodařil.

  V tuhle chvíli má Flash se svou více jak desetiletou historií náskok. A při pohledu výše to skutečně vypadá, že canvas dělá něco, co Flash někdy dělal taky, ano dělá. Myslím, že nebude trvat dlouho (v horizontu let) a situace se změní. Jakmile canvas už nebudou jen experimenty zmiňované v článku, ale reálné nástroje, budou si vývojáři vždy klást otázku, kdy mají použít Flash a kdy si bohatě vystačí s canvasem.

  Určitě tu budou oblasti, kde Flash zůstane prioritou, na druhou stranu v řadě případů se z použití Flashe stane zbytečný luxus.