Díky za shrnutí, přednáška Jak web vidí nevidomí mě taky dostala.
Ad MacOS/Linux - nejde přece zužovat 'programátory' ("...jednou z mála zemí, kde mezi programátory převažují Windows...") na 'Ruby programátory'. Ruby je silně minoritní jazyk/platforma a větší výskyt Maců může být vysvětlitelný třeba tím, že DHH používá Apple. Nebo něčím úplně jiným - je to prostě hrozně malý statistický vzorek a velmi úzká zájmová skupina. Pro mnoho (daleko významnějších) programátorských platforem je MacOS nevhodným nebo zcela nepoužitelným prostředím a převaha Windows je tak zcela logická.
V této souvislosti mě napadlo, jak asi člověk zabývající se HTML5 na svém MacOS provozuje IE8 - pokud vím, tak to nejde (virtualizace neznamená, že spustím IE8 na Macu; virtualizace znamená, že na svém notebooku můžu mít víc OS a když potřebuju IE8, nabootuju Windows - tedy v tu chvíli používám Windows, nikoliv MacOS). Celé mi to nějak moc nedává smysl, chápu, že Windows občas můžou něčím štvát, ale zase je to jediná platforma, na které můžu vyvíjet v libovolné technologii. To nelze o Linuxu ani o MacOS říct.
Jinak díky za vystavení slajdů, druhou půlku už jsem bohužel neviděl, takže to rád doženu zpětně :)
Borek
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 17 761×
Přečteno 17 511×
Přečteno 17 269×
Přečteno 17 130×
Přečteno 16 183×