Hlavní navigace

Názor ke článku Jak si vybrat správnou e-čtečku? od Martin Hassman - @Marek Prokop To, co jmenuješ může pro někoho...

 • 10. 7. 2010 9:49

  Martin Hassman (neregistrovaný) 86.49.82.---

  @Marek Prokop To, co jmenuješ může pro někoho hrát roli.

  * Kindle je zatím jediný s hlasovým výstupem, co znám, ale to je opravdu velké specifikum, které zrovna v ČR (češtinu to neumí) asi málokdo ocení.

  * Vyhledávání a slovník má řada čteček (moje má třeba jen slovník).

  * Čtení "čehokoliv" je samozřejmě možné - existují třeba programy, co mi stáhnout aktuální RSS a udělají z nich "knížku" pro přečtení ve čtečce. U těch novin záleží v jakém budou nabízeny formátu, jinak jde stále jen o text, není důvod, aby nešly otevřít a číst kdekoliv.

  * Nezávislost na zařízení bude opět individuální - já mohu synchronizovat svůj stav se čtečkou v PC. Synchronizaci s mobilem jsem zatím neviděl, naprogramovat něco takového není obtížné, nejspíš jen nebude dost lidí, které by to zajímalo.

  * U výstřižků nevím, ty jsem jinde neviděl, ale zas jsem viděl jiné možnosti poznámek, u dotykových displejů např. kreslení poznámek a schémat.

  To všechno bych ale řadil spíš mezi kritéria druhé, event třetí kategorie. Chápu, že jakmile si na něco z toho navykneš, může ti to pak začít samozřejmě chybět. Na druhou stranu totéž se ti stane i u jiných čteček než u Kindle. U B&N se ti může zalíbil půjčování knížek, u dotykových displejů ona dotykovost... To už pak jsou specifika té které čtečky, jež ti můžou sednout natolik, že už nic jiného pak nechceš. 8-)