Hlavní navigace

Názor ke článku Jak jsem se stal Velkým bratrem od Saruman - No s tím velkým bratrem si celkem fandíš....

 • 28. 11. 2007 0:18

  Saruman (neregistrovaný)

  No s tím velkým bratrem si celkem fandíš. Přisoudil bych ti spíš roli jeho oka a jedné ze schopnějších rukou. Velkým bratrem či spíše jedním z jeho nervových ganglií (a to možná největším) je člověk na nějž je v tvém příspěvku uveden kontakt.
  Mezi další ganglia zcela jistě patří všemi "velmi oblíbený" odstupující pan rektor a jeho prorektorský dreamteam (který si prý mimochodem velmi pochvaluje možnosti tvého systému při sledování studentů a zaměstnanců - bravo). Jsem celkem zvědav jestli se situace změní s příchodem staronového rektora a zda dojde ke kompletní výměně "STP dreamteamu".
  Možná by bylo dobré zmínit se i o další fázi pronikání velkého bratra do struktur VŠCHT. Tím je velký bratr v softwarové podobě - Landesk security suite, který byl vedením (na do poporučení ganglia viz výše) zakoupen za nemalý peníz. V rámci jeho nasazení došlo i k výhružkám, kdo tento software nenainstaluje bude odpojen od sítě. Jen pro informaci tento software umožnuje audit veškerého software a hardware na počítačích zaměstnanců, kompletní přístup ke všem datům na jejich discích a nepozorovatelný přenos reálného obrazu z monitoru nebohých zaměstnanců na počítače nervových ganglií velkého bratra. Třetí fází by mohla být implantace podkožních čipů s gps přijímači všem zaměstnancům a kamera do každé kanceláře. Pak už bude chybět jenom hlas z reproduktu.
  No s tím davem máš naprostou pravdu, ale momentálně se dav trochu vzepřel a volba rektora ukázala , že akademická obec VŠCHT už má velkých bratrů pokrk (doufám že se nepletu)

 • Diskuse byla uzavřena.