Hlavní navigace

Názor ke článku Jak evoluuje elektronický čtenář aneb pravdivá zpověď ročního uživatele od Martin Hassman - @petr ci pavel Používané formáty v počítači obecně...

  • 21. 4. 2010 11:58

    Martin Hassman (neregistrovaný)

    @petr ci pavel Používané formáty v počítači obecně editovat jdou, ale není to vhodný způsob - jsou to formáty pro prohlížení, změny je lepší dělat ve zdrojových dokumentech (podobně jako není vhodné dělat změny PDF, ale raději změnit zdroj a vygenerovat PDF nové). Rozhraní e-čteček pak bývá jednoduché, většinou není pro psaní textu dělané, některé čtečky jsou sofistikovanější mají klávesnici (hardwarovou nebo softwarovou), možnost vkládání poznámek, skic, jejich následnou synchronizaci s PC atd.

    @Radek Hulán Ke zdrojům knih můžu stručně říct to, že je to zatím velmi špatné. Myslím svět, o ČR nemluvím, tak to není prostě žádné 8-) Bavil jsem se nedávno s jedním českým nakladatelstvím, o čtečkách prý vědí a uvažují o nich, ale žádné termíny neřekli.

    V tuhle chvíli je bezproblémové snad jen získávání knih, které jsou veřejně zdarma nebo knih, které jsou k dispozici nelegálně. U jakéhokoliv jiného způsobu narážím na nějaké větší či menší ALE, což mě dost mrzí. Doufám, že se to bude zlepšovat. Když budu mít nějaké slušné srovnání, tak něco sepíšu.