@petr ci pavel Používané formáty v počítači obecně editovat jdou, ale není to vhodný způsob - jsou to formáty pro prohlížení, změny je lepší dělat ve zdrojových dokumentech (podobně jako není vhodné dělat změny PDF, ale raději změnit zdroj a vygenerovat PDF nové). Rozhraní e-čteček pak bývá jednoduché, většinou není pro psaní textu dělané, některé čtečky jsou sofistikovanější mají klávesnici (hardwarovou nebo softwarovou), možnost vkládání poznámek, skic, jejich následnou synchronizaci s PC atd.
@Radek Hulán Ke zdrojům knih můžu stručně říct to, že je to zatím velmi špatné. Myslím svět, o ČR nemluvím, tak to není prostě žádné 8-) Bavil jsem se nedávno s jedním českým nakladatelstvím, o čtečkách prý vědí a uvažují o nich, ale žádné termíny neřekli.
V tuhle chvíli je bezproblémové snad jen získávání knih, které jsou veřejně zdarma nebo knih, které jsou k dispozici nelegálně. U jakéhokoliv jiného způsobu narážím na nějaké větší či menší ALE, což mě dost mrzí. Doufám, že se to bude zlepšovat. Když budu mít nějaké slušné srovnání, tak něco sepíšu.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 21 151×
Přečteno 20 758×
Přečteno 19 053×
Přečteno 18 527×
Přečteno 18 032×