Hlavní navigace

Názor ke článku CSS v IE8 získávají vendor prefix od Martin Hassman - [9] Docházíte ke špatný závěrům, protože vycházíte z...

 • 10. 9. 2008 15:41

  Martin Hassman (neregistrovaný)

  [9] Docházíte ke špatný závěrům, protože vycházíte z nepravdivých předpokladů.

  "GECKO ma vendor prefixy pouze pro zadnym standardem nespecifikovane veci"

  Není pravda, i Mozilla je má a z dobrého důvodu, nemá se za co stydět, viz zdroják http://mxr.mozilla.org/mozilla/source/layout/style/nsCSSPropList.h nebo MDC http://developer.mozilla.org/en/CSS_Reference/Mozilla_Extensions

  namátkou některé column-* a background-* vlastnosti jsou součástí CSS3 a mají -moz prefix (ze stejného důvodu jako v případě -ms- , jejich specifikace prostě není stabilní) a najdeme i pozůstatky z minulosti (např. -moz-left).

  "zatimco M$IE ma vendor prefixy pred kazdym atributem CSS3"

  Správně řečeno před každou vlastností CSS3, která je ve specifikaci, jenž dosud nedosáhla stavu Recommendation, tudíž může být během noci prakticky přepsána.

  To, že vývojáři takové vlastnosti nevydají do prohlížeče, který bude možná vévodit desktopům několik let, je to od nich rozhodnutí moudré a s ohledem na webové standardy skutečně prozíravé. Jinak by mohli nevědomky zapříčinit přesně to, pře čím varujete - stejné vlastnosti by v odlišných prohlížečích znamenali něco jiného. Tady má vendor prefixy ochrannou funkci. Odsuzovat galantní krok "nepřítele" je hloupé. Za tohle si vývojáři IE zaslouží potlesk. Za některé jiné věci pro změnu ne, ale zrovna zde webovým standardům vyšli vstříc.

  "cimz standard CSS3 velice zavazne porusuje"

  Není pravda. Vendor prefix není v rozporu s CSS3 (zároveň to ale není ani splnění CSS3 - a v tom je ten trik).

  Není mým cílem obhajovat IE, ale vyvrátit nepravdivá tvrzení, plynoucí nejspíše ze zapomenutých zkreslujících anti-IE brýlí na nose. Sundejte si je, máme tu rok 2008!

 • Diskuse byla uzavřena.