Jezz: A tak je to také řečeno ve specifikaci http://www.w3.org/TR/CSS2/visuren.html#floats Ono u plovoucích prvků používaných pro ten účel, pro který byl float skutečně vytvořen, to platilo (např. když někdo nechal plovat obrázek / tabulku s popiskem, bylo nutné explicitně říct, jak se má ten popisek zalomit).
Ale dnes, když je float používán (chtěl bych říct i zneužíván, ovšem to už lze těžko říct, když ho tak používáme de facto každý) k tvorbě vlastního designu, to není tak jednoduché a pro řešení zmiňované v článku nepraktické až nepoužitelné - s každou změnou obsahu (popisky) by bylo nutné nastavoval i šířky a měnit design (to je ve sporu i s oddělením vzhledu a obsahu).
Dalo by se říct, že CSS2 specifikace je nekompatibilní z praktickým používáním floatu. A do příchodu CSS3, který přinese nové designovací možnosti, se to nezmění.
Martin Hassman ex-biochemik, umělecký programátor a publicista. Spoluzakladatel CZilly, zakladatel Zdrojáku, správce HTML5.cz, organizátor hackathonů, čekovacích muzejních nocí aj. akcí.
Přečteno 24 014×
Přečteno 23 513×
Přečteno 20 445×
Přečteno 19 641×
Přečteno 19 533×